Slide6.jpg
Slide4.jpg
Slide5.jpg
Slide1.jpg
Slide3.jpg
Slide2.jpg

Apex Tool

logo apex

Zákazníkům v České a Slovenské republice nabízíme technické poradenství, dodávku, instalaci, naprogramování a servis průmyslové montážní techniky výrobce Apex Tool Group GmbH, tj. světoznámé značky Apex, DGD, Cleco, Dotco a Geta. Inteligentní utahovací technika tohoto výrobce je nasazena především v leteckém a automobilovém průmyslu stejně jako u firem s průmyslovou výrobní a montážní technikou, tj. všude tam, kde je bezpodmínečně nutná spolehlivost, vysoká kvalita a produktivita.

Níže uvádíme stručný přehled a popis nabízeného sortimentu, další informace Vám na požádání obratem poskytneme nebo Vás ochotně navštívíme, abychom Vám poradili a vypracovali pro Vás návrh nejvhodnějšího technického řešení včetně případné automatizace procesu.
 

  

Bezdrátové bateriové nářadí LiveWireTM

Bezdrátové bateriové utahovačky CLECO představují ekonomicky nejvýhodnější nářadí pro životně důležité spoje jaké současný trh nabízí. Úspora činí až 50 % oproti srovnatelým systémům ostatních výrobců, neboť u systému CLECO je na jednu řídící jednotku možno připojit až 16 utahovaček.

CLECO nářadí LiveWireTM spojuje flexibilitu bezdrátové techniky se splněním požadavku na dokumentaci bezpečnostních šroubových spojů. Firma Apex Tool Group nabízí kromě tradiční formy s baterií i provedení CLECO nářadí LiveWireTM s napojením na napájecí modul PM48 Vmaxtm. Stálým napájením je docíleno vyššího výkonu nářadí a tím zvýšení produktivity až o 83%! I u této varianty je možné napojení až 16 utahovaček na jedno řízení.

Bateriové nářadí CLECO existuje v úhlovém provedení (5,5 – 70 Nm), v pistolovém (3 – 13 Nm), v provedení s plochou hlavou (10,5 – 30 Nm) nebo s nástavcem pro montáž trubkové matice (10 – 40 Nm). Možné je i nasazení plochého převodu jiného výrobce.

Nářadí je vybaveno 3-řádkovým LCD- displejem se světelnou signalizací stavu: zelená OK, žlutá – v provozu, červená – NOK / chyba a signálním světlem LED informujícím obsluhu o výsledku utažení – zelená OK, červená – NOK.  

Řízení bezdrátového nářadí probíhá pomocí řídící jednotky MPRO400GC-M (Cleco Master kontrolér) s vysílačem, se kterým nářadí komunikuje pomocí technologie WLAN 2.4/5 GHz pomocí kódování WEP/WPA (ve výrobních halách vyzkoušen dosah 50m). Všechna důležitá WLAN nastavení a adresy jsou uložena v paměťovém čipu, který lze rychle a bez problému při výměně nářadí přendat.

Nářadí může mít integrovaný skener nebo lze napojit skener externí, dle požadavku na počet otáček je možné použití dvou typů baterií, a to 26V Li-lon a nebo 44V Li-lon.

Řídící systém mPro400GC-M resp. MPRO400GC-P (pro napojení kombinace kabelového utahováku a bezdrátových zatahovaček) umožňuje naprogramování nářadí dle různých parametrů a přání včetně nastavení zálohování a přenosu naměřených dat. O možnostech programování a vlastnostech řídících jednotek více v sekci „Řízení – kontroléry“.

Tools1

Elektronicky řízené kabelové nářadí

Elektricky řízené EC utahovačky se snímačem úhlu a momentu v kabelovém provedení jsou určeny pro profesionální nasazení do montáží, kde je vyžadována vysoká přesnost dotahovacího momentu i úhlu a možnost archivace všech informací o dané operaci. Kabelové EC utahovačky (ruční nebo vestavitelné) existují v provedení úhlovém (2 – 2000 Nm), přímém (2 – 2060 Nm), pistolovém (2-1000 Nm), v provedení s plochou hlavou (10,5 – 30 Nm) nebo s nástavcem pro montáž trubkové matice (10 – 40 Nm). Možné je i nasazení plochého převodu jiného výrobce. Výrobní program výrobce Apex Tool Group obsahuje i speciální typy kabelových zatahovaček s nástavcem „Flush“ a série „Hold & Drive“.

Na kabelové nářadí lze napojit externí skener nebo jiné příslušenství – viz. sekce „Příslušenství“.

Řízení kabelového nářadí probíhá pomocí řídící jednotky MPRO400GC-P (Cleco kontrolér primární) resp. rozšíření MPRO400GC-S (Cleco kontrolér sekundární) určený pro řízeních dalších kabelových utahovaček. Základní systém mPro400GC globální kontrolér CLECO je jednotný u všech řídících systémů a umožňuje detailní naprogramování nářadí dle různých parametrů a přání včetně nastavení zálohování a přenosu naměřených dat. O možnostech programování a vlastnostech řídících jednotek více v sekci „Řízení – kontroléry“.

Řízené elektrické utahovačky s proudovou regulací

Elektrické montážní nářadí CLECO s proudovou regulací jako právně chráněným patentem výrobce Apex Tool Group dosahují ve srovnání s jinými systémy na trhu, které používají pneumatickou spojku a vyhodnocovací systém, vyšší produktivitu, lepší rozpoznání chyb a vysokou flexibitu procesu.

Elektrické řízené nářadí CLECO (ruční a vestavitelné) existuje v úhlovém provedení (2 – 230 Nm), v pistolovém (2 – 150 Nm) a přímém (2 – 150 Nm).

Řízení kabelového nářadí probíhá pomocí řídící jednotky MPRO400GC-I (Cleco kontrolér pro proudové vypínání). Řízení lze nastavit jednoduše ve třech programovacích krocích – 1. navolení povelu „Basic“ v nabídkovém menu, 2. zadání konečného utahovacího momentu a 3. provedení automatického nastavení nářadí. Tato automatické nastavení nářadí je výsledkem nejnovějšího vývoje řídících systémů Cleco. Po zadání vypínacího utahovací momentu pro jednotlivé výrobní skupiny sestaví software již automaticky program pro dané utažení včetně kontroly utahovacího úhlu.  

Pneumatické nářadí – utahováky

Pneumatické nářadí Cleco splňuje nejpřísnější požadavky kladené moderní sériovou výrobou. Legendární je spolehlivost nářadí Cleco vycházející z dlouholeté zkušenosti ve výrobě přesného montážního nářadí především pro střední a malé utahovací momenty.

Naši zákazníci mohou volit základní formu (přímé, úhlové, pistolové), čtyři různé typy mechanické spojky, různé rukojeti, systémy zapínání i zpětného chodu, a tím si vybrat tu nejlepší variantu pro potřebu dané operace. Široká je i nabídka impulzního nářadí s pulzní hydraulickou jednotkou, rázových utahováků a příslušenství (balancéry, bity, vodící pouzdra, držáky, adaptéry apod.).

Pro kontrolu dodažení nabízíme vyhodnocovací elektroniku CLECO TVP-100, kde se kromě jiného znázorňují výsledky utažení OK / NOK, počet utažení a grafická křivka. Tyto hodnoty se ukládají do paměti jednotky (dle rozsahu až 999 utažení).

Pneumatické nářadí CLECO se vyznačuje dlouhou životností, vysokou kvalitou a ergonomickou konstrukcí.       

DGD Inteligentní vestavitelná vřetena

Inteligentní utahovací vřetena DGD (série BTS) jsou určená pro integraci a zástavbu do automatických stanic nebo montážních linek. Předností inteligentních vřeten oproti klasickým vestavitelným DGD vřetenům (série BB/BC) je, že jsou spojeny s jednotkou kontroléru pouze jediným kabelem z důvodů napájení. Řídící moduly jsou jejich přímou součástí, takže odpadá potřeba řídící skříně. Inteligentní vřetena jsou vyráběna ve čtyřech velikostech (1 až 4), a to v rozsahu pro momenty od 2 do 1600 Nm, v provedení přímém, ofsetovém a úhlovém, buď s jedním nebo dvěma snímači. Inteligentní vřetena stejně jako klasická vřetena je možnost připojit k řídícím jednotkám mPro400GC (P, M, SG) i v kombinaci s ručním nářadím kabelovým nebo bateriovým. Počet zapojených inteligentních vřeten na jedné řídící jednotce závisí na výkonu vřetena a na typu řídící jednotky.
 

Tools7

Globální řídící jednotka CLECO

Cleco MPRO400GC (global Controller) je kompatibilní pro řízení EC kabelových utahováků, bezdrátového LiveWire nářadí i všech v současnosti vyráběných typů vestavitelných DGD vřeten. Tím je zaručena úspora v počtu potřebných řízení a kabelů oproti běžným systémům až ve výši 50 %. Neboť k řízení např. 10 ks bezdrátových utahovaček, 5ks BTS inteligentních vřeten a 1ks kabelového utahováku je potřeba pouze jedna řídící jednotka!

Globální řídící jednotka CLECO se dodává ve třech variantách (Master, Primary, Secondary). Dle plánovaného typu nářadí lze dodat jednotku např. pouze pro max. 16 ks bezdrátových utahovaček Live Wire. (MPRO400GC-M) nebo pro připojení jedné kabelové utahovačky (MPRO400GC-P), k níže je možné napojení dalších 15 ks bezdrátových utahovaček nebo vřetene.

Globální řízení CLECO nabízí grafické uživatelské rozhraní a plně programovatelné prostředí. Rozšíření o Fieldbus a možnost řízení pomocí nadřazeného systému, nebo externími signály je možné. Dostupné konektory: 2x LAN, 2x USB, 2x Seriál, I/O konektor, 2x Anybus Fieldbus, 1x System bus. Lokálně je možné uložení výsledků až 10 000 utahovacích cyklů.

Controller1

Software

Kromě standardního softwaru nabízí firma Apex Tool Group se svým týmem softwarových inženýrů ve Westhausenu aplikace a SW úpravy přímo dle speciálních požadavků zákazníka.
               
Ke vzdálené komunikaci s řízením mPRO400GC-G,  mPRO400GC-M a mPRO400GC-P slouží mProRemote.
 
SW

Příslušenství

K ručnímu nářadí existuje široké spektrum příslušenství jako jsou např. baterie, nabíječky, skenery, Access Points, selektory pro nástrčné klíče, světelná signalizační zařízení, otočné závěsy, balancéry, držáky, ochranné návleky, zavěšení, prodlužovací kabely, konektory, tlačítka apod.

Samozřejmostí je i široké spektrum bitů, nástavců a prodloužení ke všem typům nářadí.
 

Zpět na začáte